دانشکده پزشکی ورشو

دانشکده پزشکی ورشو

مخاطب گرامی این متن براساس کتاب جامع تحصیلات اروپا تالیف مشاورین ارشد سازمان پزشکی نوآوران دانش تهیه شد .

این کتاب با مجوز کتابخانه ملی ایران ثبت و حقوق معنوی آن برای مولف و سازمان پزشکی نوآوران دانش محفوظ است برداشت از آن با درج مرجع رفرنس نام سازمان بلامانع است باتوجه به ثبت حق معنوی استفاده از آن توسط افراد، بدون درج منبع یا نام سازمان به موجب ثبت ملی برای هاست اینترنتی نقض قانون کپی رایت می باشد برداشت از این متن جهت تهیه و کتاب یا جزوه کاملا غیرقانونی بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

دانشگاه پزشکی ورشو
(نام لهستانی: Warszawski Uniwersytet Medyczny،
نام لاتین: Universitas Medica Varsoviensis)

یکی دیگر از دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت ایران دانشگاه علوم پزشکی ورشو لهستان university of warsaw است.
یکی از قدیمی‌ترین و بزرگترین دانشکده‌های پزشکی در لهستان است. اولین بخش دانشگاهی پزشکی در سال 1809 ایجاد شد. این دانشکده یکی از معتبرترین دانشکده های علوم پزشکی وابسته به تعدادی از بیمارستان های بزرگ در لهستان است.
هیات علمی دانشگاه پزشکی ورشو به دلیل مشارکت در تحقیقات پزشکی در سطح ملی و بین المللی شناخته شده است. بسیاری از آنها دارای پست های معتبر مشاوران پزشکی ملی هستند.
دانشکده پزشکی ورشو
دانشکده پزشکیورشو

توضیحات آکادمیک

دانشگاه پزشکی ورشو آموزش های عمومی و تخصصی را در دو سطح کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. دانش آموزان در پنج بیمارستان آموزشی بالینی که مراقبت های پزشکی عمومی و عالی را به بیماران ارائه می دهند، یاد می گیرند.
دانشجویان و کارکنان همچنین تحقیقات علمی و بالینی را در این بیمارستان ها انجام می دهند و همچنین در تعدادی از بخش های دانشگاهی بالینی واقع در بیمارستان های دیگر در ورشو مشارکت دارند.
این دانشگاه رشته های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی را به زبان انگلیسی ارایه می دهد.

رشته پزشکی در دانشگاه ورشو

پزشکی یک دوره شش سال است تدریس به زبان انگلیسی است شهریه این دوره برای سال  اول 13900 یورو و  برای سال های بعد 13700 یورو می باشد. هزینه اپلیکیشین  24 یورو است برای ورود به این دانشگاه نیازمند امتحان ورودی به صورت کتبی و شفاهی هستین درحال حضر نزدیک به 5000 دانشجوی خارجی مشغول به تحصیل در این دانشگاه هستند و ظرفیت رشته های پزشکی سالیانه تقریبا 80 نفر می باشد.

 

رشته دندانپزشکی در دانشگاه ورشو

دندانپزشکی در این دانشگاه یک دوره 5 ساله است شامل 10 سیمستر است و تدریس به زبان انگلیسی می باشد مرکز دندانپزشکی دانشگاه در دانشگاه پزشکی ورشو (در پردیس باناچا) مدرن ترین مرکز از این نوع در لهستان است.

 

 آموزش هایی که دانشجو در دانشگاه پزشکی ورشو می بیند برای اجرای مطب دندانپزشکی خود کافی است. فارغ التحصیل می داند که چگونه اقدامات پیشگیرانه و درمانی مناسب را اجرا کند و فعالیت های بهداشتی را انجام دهد.

 

شهریه :

شهریه سال اول 16000 یورو . سال دوم 16600 یورو. سال سوم 17500 یورو . سال چهارم 18300یورو و سال پنجم 19100 یورو می باشد.

 

رشته داروسازی در دانشگاه ورشو

این دانشکده در سال 1926 تاسیس شد داروسازی دراین دانشکده یک دوره 5 سال است شهریه تحصیل در این دانشکده از 5700 یور برای سال اول شروع میشه و درسال های آخر به 10500 یورو می رسد . شرط ورود به دانشگاه داشتن نمره زبان در حد تافل90 یا گذروندن دوره پیش پزشکی می باشد.

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *