1519995092_UMED logo__kolor

دانشگاه لودز

مخاطب گرامی این متن براساس کتاب جامع تحصیلات اروپا تالیف مشاورین ارشد سازمان پزشکی نوآوران دانش تهیه شد .

این کتاب با مجوز کتابخانه ملی ایران ثبت و حقوق معنوی آن برای مولف و سازمان پزشکی نوآوران دانش محفوظ است برداشت از آن با درج مرجع رفرنس نام سازمان بلامانع است باتوجه به ثبت حق معنوی استفاده از آن توسط افراد، بدون درج منبع یا نام سازمان به موجب ثبت ملی برای هاست اینترنتی نقض قانون کپی رایت می باشد برداشت از این متن جهت تهیه و کتاب یا جزوه کاملا غیرقانونی بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

اهداف و برنامه ها و خط مشی

دانشگاه لودز یک موسسه آموزش عالی مسئول است که اقدامات خود را بر روی یکپارچگی بین فرهنگی و اجتماعی متمرکز می کند. دانشگاه لودز یکی از مراجع علمی کشور لهستان است که در زمینه آموزش عالی، بهداشت و درمان، تحقیقات پزشکی در لهستان مسئولیت دارد.

دانشجویان

دانشجویانی از 95 ملیت در حال حاضر در دانشگاه لودز تحصیل می کنند. این دانشگاه جامعه دانشگاهی را حول ارزش های احترام به هویت های فرهنگی،مذهبی و اجتماعی و همچنین حساسیت اجتماعی آگاه ساخته و آموزش می دهد، می سازد.
دانشگاه تلاش می کند تا شهروندان فعال جهانی را آموزش دهد که انتقادی فکر می کنند، پیچیدگی و تنوع دیدگاه ها را درک می کنند.

تاریخچه و قدمت

دانشگاه لودز در سال 1945 تاسیس شد و مدت هاست یکی از بزرگترین و محبوب ترین دانشگاه های لهستان بوده است.

آمار و جزئیات

13 دانشکده در 117 رشته تحصیلی و 218 رشته در تخصص های مختلف ارائه توسط دانشگاه ارائه می شود. علاوه بر این، دانشگاه در چندین رشته دکترا، بیش از 50 رشته تحصیلی(تحصیلات تکمیلی) از جمله برنامه MBA (و همچنین رشته هایی را به زبان های انگلیسی و فرانسوی) ارائه می دهد.

مدت زمان و شهریه تحصیل رشته های پزشکی

پزشکی و آموزش پزشکی در دانشگاه لودز یک دوره مداوم شش ساله است، که شهریه آن برای سال اول 11800 یورو و برای سال های بعد 11600 یورو تعیین شده (شهریه شامل افزایش بر اساس سال ورود می شود و این میزان در زمان تالیف کتاب سال 1401 یا سال 2022 درج شده) دندانپزشکی یک دوره متمرکز پنج ساله است که شهریه آن برای سال اول 13200 یورو و برای سال های بعد 13000 یورو. رشته پرستاری 3 سال شهریه سالیانه 5700 یورو ( دوره رشته پرستاری در صورتی که حداقل 36 تفر ثبت نام کنند شروع می شود)

اهداف آموزشی در رشته های پزشکی

هدف این دانشگاه آموزش دانشجویان در رشته های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و همچنین سایر رشته های مرتبط با پزشکی آموزش کارکنان پژوهشی (برنامه های دکترا) انجام فعالیت های پژوهشی و علمی ارائه برنامه های تحصیلات تکمیلی آموزش پزشکی به زبان انگلیسی که در سال 2003/2004 آغاز شده است می باشد .

شعار دانشگاه

به ما بپیوند! متحد شوید و عالی شوید! علاقه به تحصیل در دانشگاه لودز نه تنها با کیفیت بالای آموزش تعیین می شود، بلکه با برنامه های تحصیلی مدرن سازگار با تقاضاهای در حال تغییر بازار کار نیز تعیین می شود.

دانشگاه لودز به طور منظم میزبان سخنرانان مهمان، سیاستمداران مشهور، بازرگانان و نمایندگان فرهنگی از لهستان و خارج از کشور است.

دانشگاه پزشکی لودز بزرگترین دانشگاه پزشکی دولتی در لهستان است(دفتر خاورمیانه دانشگاه های اروپایی سازمان پزشکی نوآوران دانش به این موضوع اشاره می کند که متنی که مطالعه می کنید به استناد مطالب درج شده توسط دانشگاه است و قطعا هر دانشگاهی در توصیف خود ممکن است بزرگنمایی کند).
دانشجویان بین المللی در دانشگاه لودز لهستان

آمار دانشجویی و دانشجویان بین المللی

بیش از 28000 دانشجو در دانشگاه لودز تحصیل می کنند. این تعداد شامل دانشجویان همه مقاطع می شود. دانشگاه از نظر دانشجویان بین‌المللی که در سال‌های 2019/2020 جذب شده‌اند در رتبه سوم لهستان قرار دارد - بیش از 1800! دانشجویی بین المللی. در سالن های دانشگاه (و همچنین در جلسات آنلاین این روزها) زبان های زیادی می شنوید. بنابراین، یک جامعه چندفرهنگی و چند نسلی با تکیه بر بهترین سنت های شهر لودز ساخته شده است. دانشجویان بین المللی اغلب در فعالیت های مختلفی که در دانشگاه لودز در پروژه متنوع دانشگاهی آن نشات گرفته است، شرکت می کنند. هدف اصلی ترویج برابری و گفتگوی بین فرهنگی و ایجاد روابط قوی و پایدار بر اساس تنوع است.

اطلاعات اسکان و سایر خدمات

این دانشگاه دارای 11 ساختمان دانشگاه با 4500 اتاق می باشد دانشجویان دارای بورسیه برای دریافت خوابگاه در الویت هستند . هزینه خوابگاه برای هر دانشجو ماهیانه برای اتاق یک نفره 120 یورو و برای اتاق دو نفره 100 یور و می باشد اتاق دارای حمام با دوش و توالت است. بیشتر اتاق ها یخچال دارند و در هر طبقه یک آشپزخانه مشترک وجود دارد. دانشجویان می توانند از اتاق خشکشویی، تلویزیون و سالن های ورزشی استفاده کنند .

هر اتاق دارای یک خط اینترنت و یک خط تلفنی برای تماس های خارجی است.

 در خوابگاه ها اتاق های میهمان برای دانشجویان از شهرها و کشورهای مختلف وجود دارد. دانشجویان باید درخواست خود را برای رزو خوابگاه در ماه می اعلام کنند.

خوابگاه دانشگاه لودز لهستان

رشته پزشکی در دانشگاه لودز

متقاضیان رشته پزشکی در لهستان باید حتما دارای دیپلم دبیرستان باشند متقاضیان فقط یک بار در سال  می توانند درخواست پذیرش بدهند .رشته پزشکی  در 3 سال (6 ترم)  اول شامل موضوعات اولیه پیش بالینی(در ایران این دوره به دوره علوم پایه نام گذاری شده در سایر کشور ها هم به دوره بیسیک ساینس شهرت دارد.

در حال حاضر حدود 850 دانشجوی خارجی از کشورهای مختلف در برنامه های 6 ساله MD (پزشکی) و 5 ساله DMD (دندانپزشکی) شرکت می کنند و بیش از 890 نفر قبلاً فارغ التحصیل شده اند. برنامه ها به طور کامل به زبان انگلیسی تدریس می شوند و به اندازه کافی جامع هستند که در سطح بین المللی پذیرفته شوند. ​

دوره علوم پایه یا پیش بالینی

آناتومی، شیمی پزشکی، زیست شناسی، بیوفیزیک، فیزیولوژی، بافت شناسی و زیست شناسی سلولی، میکروبیولوژی، پاتومورفولوژی، فارماکولوژی و غیره می باشد.

طول سال تحصیلی:

اکتبر تا ژوئن

دوره بالینی پزشکی

3 سال (6 ترم) دوم شامل رشته های بالینی مانند داخلی، اطفال، جراحی، زنان و زایمان، روانپزشکی، رادیولوژی، خانواده. پزشکی، نورولوژی، انکولوژی و مراقبت های تسکینی، گوش و حلق و بینی، چشم پزشکی، بیماری های عفونی و غیره می باشد داشتن نمره ایلتس 6 به بالا از الزامات پذیرش در این رشته است.

مدرک تحصیلی:

دکترای پزشکی LEKARZ

رشته دندانپزشکی در دانشگاه لودز

دوره دندان پزشکی در لهستان یک دوره 5 سال است داشتن دیپلم دبیرستان و مدرک زبان ایلتس از الزامات  برای گرفتن پذیرش در این رشته است  نمرات زیست شناسی ، فیزیک ریاضیات شیمی از حتما باید بالا باشد

دوره پریمدیکال

دوره مقدماتی (PREMED) که به زبان انگلیسی تدریس می شود توسط دانشگاه پزشکی در لودز برای دانشجویان بین المللی که قصد دارند برای برنامه های پزشکی و دندانپزشکی درخواست دهند تا دانش مورد نیاز خود را در آزمون ورودی بهبود بخشند، برگزار می شود.

دانشگاه پزشکی لودز این دوره ها را از سال 2013 برگزار می کند.. شرکت کنندگان PREMED که از کشورهایی مانند تایوان، آلمان، عربستان سعودی، ایالات متحده آمریکا، نیجریه، هند، ایران، ترکیه، کانادا، مالزی، پاکستان، بریتانیا، برزیل، عراق و غیره آمده اند، یک محیط دانشگاهی واقعا بین المللی ایجاد می کنند توجه داشته باشید اختلاف معنی داری بین میزان قبولی افراد شرکت کننده در دوره پره مد با افرادی که مستقیم در ازمون شرکت کرده اند وجود دارد این دانشگاه در برخی موارد متهم به سوگیری و ارجح دانستن دانشجویان پیش دانشگاهی خود برای قبولی نسبت به سایر افراد شده.

این مطلب چقدر برایتان مفید بود؟

0 دیدگاه